Acest site este cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013. "Investește în oameni!"

 

Va invitam sa participati la programul gratuit de formare in antreprenoriat desfasurat in cadrul proiectului “Antreprenoriatul la feminin’’, primul proiect de antreprenoriat feminin din Romania in care cele mai bune idei de afaceri vor fi finantate cu sume cuprinse intre 1.000 si 10.000 de EURO.
Cursurile pe care vi le propunem au la baza modelul de antreprenoriat feminin dezvoltat cu succes in Franta de Association Groupe ESSEC Paris.
In Romania, pentru a participa la program, o femeie care doreste sa initieze sau sa dezvolte o afacere trebuie:

 

 • sa propuna o idee de afacere;
 • sa fie cetatean roman, cu domiciliul in una din regiunile de implementare ale proiectului: Bucuresti – Ilfov (Municipiul Bucuresti si judetul Ilfov) , Nord – Est (judetele Iasi, Botosani, Neamt, Suceava, Bacau, Vaslui) si Sud – Muntenia (judetele Prahova, Dambovita, Arges, Ialomita, Calarasi, Giurgiu, Teleorman);
 • sa nu mai fi participat la un curs de antreprenoriat finantat din fonduri europene.

 

Programul de formare în 7 pasi

PASUL 1 - Inscrie-te in portalul proiectului (portal.antreprenoriatfeminin.ro, sectiunea Inscrie-te la cursuri)

PASUL 2 - Alege perioada în care poți urma cursurile din sectiunea Calendar cursuri.

PASUL 3 – Trimite-ne un e-mail la Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza cu orasul, perioada și grupa din care vrei sa faci parte

PASUL 4 – Îți comunicăm dacă ai fost selectată

PASUL 5 – Urmezi cursurile - cu urmatoarele teme:

 

 • motivatie si profil personal
 • strategia companiei – elaborare
 • strategia companiei – implementare
 • marketing - studii de piata
 • plan de afacere
 • modele de afaceri
 • comunicare
 • legislatie si drept comercial

 

PASUL 6 – Beneficiezi de coaching

PASUL 7 – Primești diploma CNFPA

Documente necesare pentru participare:

 

 • Copie CI/BI;
 • Copie certificat nastere;
 • Copie certificate casatorie (daca este cazul)
 • Copie diploma bacalaureat.

 

 

Datele cuprinse în acest formular vor fi tratate confidenţial, în conformitate cu prevederile Directivei CE/95/46 privind protecţia persoanelor fizice în ceea ce priveşte prelucrarea datelor cu caracter personal şi libera circulaţie a acestor date, transpusă prin Legea nr. 677/2001 privind protecţia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal şi libera circulaţie a acestor date cu modificările şi completările ulterioare, precum şi prevederile Directivei 2002/58/CE privind prelucrarea datelor cu caracter personal şi protecţia vieţii private în sectorul comunicaţiilor electronice, transpusă prin Legea nr. 506/2004.

Inscrierea la Programul de formare presupune urmarea tuturor modulelor (Motivatie si profil personal, Marketing - studii de piata, Strategia Companiei – elaborare,  Strategia Companiei – implementare, Plan de afacere, Modele de afaceri, Comunicare, Legislatie si Drept Comercial)

 

Sunt de acord


Continutul acestui material nu reprezinta in mod obligatoriu pozitia oficiala a Uniunii Europene sau a Guvernului Romaniei
Copyright © 2011 | Toate drepturile rezervate. Utilizand acest site, sunteti de acord cu termenii si conditiile de utilizare.