Acest site este cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013. "Investește în oameni!"

Obiective:

Acest curs a fost conceput pentru a oferi participantelor la programul de formare o intelegere concreta a mediului juridic in care isi vor desfasura afacerea, pentru a evita capcanele si pentru a sti sa isi reprezinte interesele in diferite situatii. Din acest motiv sunt prezentate si analizate teme juridice necesare inceperii si dezvoltarii unei afaceri precum: notiuni de drept comercial (forma juridica a unei societati comerciale, tipuri de contract, forma de proprietate), notiuni de dreptul proprietatii intelectuale, notiuni de drept fiscal, legislatie in domeniul fiscal.

 

Continutul acestui material nu reprezinta in mod obligatoriu pozitia oficiala a Uniunii Europene sau a Guvernului Romaniei
Copyright © 2011 | Toate drepturile rezervate. Utilizand acest site, sunteti de acord cu termenii si conditiile de utilizare.