Acest site este cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013. "Investește în oameni!"

Proiectul "Antreprenoriatul la feminin" este un proiect cofinantat din Fondul Social European prin Programul Operational Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007 - 2013, Axa prioritara 6 “Promovarea incluziunii sociale”, Domeniul Major de Interventie 6.3 “Promovarea egalitatii de sanse pe piata muncii“.

Proiectul este derulat de S.C. European Project Consulting S.R.L in parteneriat cu ESSEC Business School Paris, Camera de Comert si Industrie a Municipiului Bucuresti si Asociatia pentru Dezvoltarea Antreprenoriatului Feminin.

Proiectul “Antreprenoriatul la feminin” prin obiectivele si activitatile sale, vine in intampinarea nevoilor femeilor care intentioneaza sa initieze sau sa dezvolte afaceri, prin facilitarea accesului acestora la programe de formare antreprenoriala de succes.

Astfel, proiectul isi propune ca obiectiv general imbunatatirea accesului femeilor pe piata muncii din regiunile Nord-Est, Sud-Muntenia si Bucuresti–Ilfov, prin dezvoltarea competentelor antreprenoriale ca urmare a participarii la programe de informare si formare profesionala antreprenoriala.

Numarul femeilor care doresc sa se dezvolte in domeniul antreprenoriatului, din regiunile Nord-Est, Sud-Muntenia si Bucuresti–Ilfov si care pot urma gratuit aceste cursuri este de 1.020.

Pentru mai multe detalii despre proiect da click aici.

Continutul acestui material nu reprezinta in mod obligatoriu pozitia oficiala a Uniunii Europene sau a Guvernului Romaniei
Copyright © 2011 | Toate drepturile rezervate. Utilizand acest site, sunteti de acord cu termenii si conditiile de utilizare.